יום שישי, 13 באפריל 2012

עשר מכות מק"ל


דן אלוןפובליציסט  |  תגובות
עשר מכות מק"ל
ממשלה קפיטליסטית לאומנית [צילום: פלאש 90]

אומרים שאי-אפשר להחזיק את המקל בשני קצותיו. אז אומרים. אז מה? והרי לכם הוכחה שאפשר גם אפשר. עובדה. ממשלה קפיטליסטית לאומנית (מק"ל), אוחזת במקל בשני קצותיו. גם מטפחת את הבערות והעוני, גם מכה ללא רחם במרקם הכלכלי-חברתי של החברה הישראלית, וגם מכה ללא רחם במדיניות החוץ של ישראל, בחברותיה הטובות באירופה ובאמריקה, לצד טיפוח קשרי חוץ עם המדינות החשוכות ביותר (רוסיה וסין). מק"ל בגלגלי התקומה הציונית
>מק"ל


>דם - מערכת הבריאות


>צפרדע - מערכת החינוך


>כינים - יחסי דת ומדינה


>ערוב - הוצאות ממשלה ושרים לרוב


>דבר - סתימת פיות


>שחין - אבעבועות של התנחלויות


>ברד - יחסי חוץ


>ארבה - הרבה מיסים


>חושך - תגידו שלום לשלום


>מכת בכורות - היכונו לקיץ


▪  ▪  ▪

מק"ל
זו ממשלת מק"ל. ממשלה קפיטליסטית לאומנית. זו ממשלת מק"ל שבאה על הארץ הזו ומכלה בתושביה את זעם הקפיטליזם והלאומנות. היא עושה זאת בדם ואש ותמרות עשן, ביד חזקה, ובזרוע נטויה, במורא גדול, באותות ובמופתים. ואלו עשר המכות שניחתו על הארץ הזו מיד המק"ל.
השביתה ברפואה הציבורית [צילום: פלאש 90]

דם - מערכת הבריאות
שביתת הרופאים נראית כבר כאילו הייתה לפני עידן ועידנים, אבל מדובר בסך-הכל בכמה חודשים לאחור. רופאים עלו על בריקדות כדי להציל את הרפואה הציבורית מידי המאכלת של הקפיטליזם הממאיר, מגרזן ההפרטות המתפשטת, מסופה הידוע מראש כפי שהתחולל במערכות רפואה ציבורית במדינות שמעבר לים. קולם נדם. הרופאים לא יכלו אל מול המק"ל, שהיכה בהם בלי רחם. בסופו של קרב מר, תחת איומי המק"ל, חתמו על גזר הדין הידוע מראש. מעכשיו הם יחתימו שעון נוכחות, אבל יהיו נפקדים, ויילכו להתפרנס ברפואה פרטית. החשבון יוגש לאזרחים עם ביטוחים פרטיים. שנהיה בריאים. מכות המק"ל ריסקו את הבריאות. היכונו להרבה דם בקרוב, עם מדמם.
שר החינוך גדעון סער [אבי אוחיון/לע"מ]

צפרדע - מערכת החינוך
הרבה צפרדעים אכלנו עם מערכות החינוך הישראליות, אבל מכת המק"ל הייתה מכה ניצחת שהכריעה את החינוך אחת ולתמיד. נדמה שתחת מקלו של גדעון סער, הלכה מערכת החינוך והעמיקה את הפרדוקס הממלכתי עד כדי "נקודת אל-חזור". כל הסטטיסטיקות מצביעות על כך שאזרחי ישראל משקיעים בחינוך באופן יחסי לשכרם, סכומים גדולים בהרבה מכל יתר המדינות החברות ב-OECD, ועדיין מקבלים פחות חינוך מכל יתר המדינות. ואם לא די בכך, גדעון העמיק את הפער בלימודי הליבה, והפך את מערכת החינוך הציבורית לשופר לאומני המגדל דורות של כובשים. הטיול השנתי הבא הוא לחברון. פרס למצטיינים - שיעורי עזר בקביעת מזוזות. הצפרדעים בדרך, והן כשרות בהשגחת סער.
כינים - יחסי דת ומדינה
מעולם לא היה מצבה של הדת טוב יותר. וכאשר נשמר דת, אין שום ספק באיזו דת מדובר. משרד הדתות שבוטל על-ידי הממשלות הקודמות, שוב מחייך אלינו מתוך דפי המאזן הממלכתי, עם תקציב נאה שנועד לתחזק את מערכת הרבנות, ולספק ג'ובים בלתי יצרניים למקורבי שס. הבנים, החתנים, האחים של והגיסים של. משרדים, לשכות, עוזרים, נהגים, דיינים, מכל הבא ליד, ובעיקר "מהצד". הממסד הדתי חוגג ומטיל ביצים תחת כל עץ רענן. היהדות מעולם לא הייתה רחוקה יותר מן הגועל המשתקף אלינו כיום דרך הממסד הדתי. היופי של היהדות כדת הולך ונעלם ככל שהכינמת הזו של הממסד הדתי הולכת ומתרבה. מתגרדים? תודו למק"ל.
ערוב - הוצאות ממשלה ושרים לרוב
הרבה נאמר כבר על כך שהמק"ל המכה בנו כעת הוא המק"ל הגדול ביותר שהיה אי-פעם בישראל, עובדי תחזוקת הקואליציה של הליכוד, עם שס, וישראל ביתנו, ועצמאות, והבית היהודי, והחרדים, ושכחנו מישהו? ג'ובים לכולם. עם 32 שרים, ועוד עשרה סגני שרים, יש תפקידים לרוב. ממש ערוב. ובערוב היום, יישאר הציבור עם חשבון הוצאות מנופח, ועם מגזר ציבורי מופרט. המון ממשלה ומעט שירותים לציבור. זהו ערוב ימיו של השירות הציבורי. תודה למק"ל.
דבר - סתימת פיות
המק"ל מכה בחוזקה במי שמעז להרים ראש, והרי לשם כך הוא נועד. אבל המכות "רכות" בשיטה שלא משאירה סימנים מפלילים. כל הליברלים הפסיכים האלה של המועצה לשלום הילד, או חלילה ארגוני בצל"ם. שמאלנים ארורים מדברים על זכויות אדם הדביקו גם את האו"ם. בשביל זה בדיוק המק"ל כאן. חוק לשון הרע, חוק גרוניס, חוק לפיד, הוועדה למינוי שופטים, מכים את אלת הצדק בכל הכוח. ממילא היא עיוורת. גל עכור של דבר מזן "אקוניס", "אלקין", "לבנת". המק"ל עושה לכם חוק באמצעות חוקן, ומכניס לכם את כל המק"ל. נהניתם? תבחרו שוב מק"ל בקלפי, רק תשמרו על עצמכם בדרך...
שחין - אבעבועות של התנחלויות
לי היו פעם אבעבועות. זו מחלה איומה. אמי האוהבת מרחה לי על כל אבעבועה כזו קרם לבן. נראיתי כמו מסננת עם חורים. אבל השחין שלנו הוא שחין מוסרי, שחין ערכי, שחין שאינו מכיר בזכויות של אחרים, ועל הכל הוא מעלה גם צחנה ערכית ומוסרית מבית השחי של מדינת ישראל. ולמי שמתקשה להבין ששחין היא מחלת ילדות וכאשר מדינה חולה בשחין בגיל מתקדם היא עלולה למות, שישאל רופא. נא לחזור ולשנן את מכת המק"ל הראשונה - בקרוב לא יהיו כאן רופאים ברפואה הציבורית, רק ד"ר גולדשטיין למיניהם כמו שחין.
שר החוץ אביגדור ליברמן [צילום: פלאש 90]

ברד - יחסי חוץ
הפרשנות של חז"ל מספרת על כך שהברד שניתך על מצרים היה מלווה באש ובקולות מפחידים. והרי לך ברד ישראלי במלוא תפארת הביזוי של כל מה שישראל הייתה אמורה לשקף לעולם. עם הספר, אור לגויים. עם הספר עומד מעל בימת האו"ם ומנפנף בניירות כמוכה אמוק, והפרשנות של המק"ל למודל "אור לגויים" מתמצה בעיקר בהרחקת ישראל ממדינות נאורות והתקרבות דווקא אל החשוכות שבהן, רוסיה של פוטין וסין שטובחת במיעוטים. צאר החוץ של ישראל מסתדר מצוין דווקא עם אש של ברד, ואישיותו המלבבת מביאה גרסה מאוד לא אטרקטיבית של "אור לגויים". היכונו לשירות מילואים. ושוב, תודה למק"ל.
מס ועוד מס [צילום: פלאש 90]

ארבה - הרבה מיסים
הארבה בשירות המק"ל מתרבה בנקל. הארבה הוא קרוב משפחה רחוק של הערוב. ואם יש הוצאות ממשלה ושרים וסגני שרים לרוב, מן הסתם יש צורך בארבה לרוב. וארבה, מטבעו, כמו הנחש, זוחל נמוך על גחונו ומכה בעיקר בעשירונים הנמוכים. יש להשיג ארבה שמגיע גם גבוה אל העשירונים העליונים, אבל זה ארבה יקר, וכסף - לא נשאר לרוב, בגלל הערוב. הארבה מגיע בצורת מס, היטל, אגרה וקנס, ועכשיו גם בגרסת "בלו". תבָלו...
חושך - תגידו שלום לשלום
אפשר לפרט איך בדיוק היכה המק"ל את תהליך השלום עד למותו הקרוב לוודאי בקרוב, אבל אפשר פשוט לעבור על רשימת מכות המק"ל לעיל, ולראות שהמק"ל אינו מאמין בזכויות באופן כללי, לא כל שכן בזכויות אדם (בקרוב המקל יכה גם את ארגון זכויות האדם של האו"ם, בחסות צאר החוץ), ומכה ללא רחם בציבור הישראלי בכל מה שקשור לזכויות. ומק"ל שאינו יכיר בזכויות בבית, למה זה יכיר בזכויות מחוץ לבית? מי שמכה ערבים בקניון מלחה, יכה את אשתו בבית. אדם אלים נשאר אלים בכל אשר יילך. וזה המק"ל, מכות בבית ומכות בחוץ.
מכת בכורות - היכונו לקיץ
הכינו את הסולמות בדרך אל הבוידעם. הוציאו את מדי ב' והקיטבג. לפחות אלה מכן ששירתו בצבא, ושרדו עד כה את תשע המכות של המק"ל במשך שלוש השנים האחרונות. בקרוב, מתוכננת הפקת ענק לקיץ הקרוב, עם פטריות עשן ואש, ברביקיו ענק של טונות של בשר טרי. המק"ל אחוז אמוק, ויוזם מכה חזקה בטווח רחוק. חשבתם לקצר את המק"ל ולמלא את הכיכרות? היכונו למכת בכורות!